Wakacje w szkole 2016 | Szkoła Podstawowa z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego | Kraków

Szkoła Podstawowa im. Piotra Michałowskiego

Wakacje w szkole 2016

Za nami pierwszy tydzień wakacji w szkole 2016 pod hasłem Aktywnie i twórczo! W tym czasie dokładniej przyjrzeliśmy się wodzie i przeprowadziliśmy różne eksperymenty. Wykorzystując technikę origami, zrobiliśmy papierowe łódki a następnie wypuściliśmy je w prawdziwe odmęty foliowego oceanu! To były niezwykłe wyścigi fregat! Zwiedziliśmy Muzeum Witrażu działające przy najstarszej w Polsce pracowni witraży. Stworzyliśmy własne, autorskie witraże – szklany oraz papierowy. Kolejnego dnia oswoiliśmy prastare dinozaury: zaglądaliśmy w ich paszcze, odkopywaliśmy ich szczątki a także konstruowaliśmy własnego dinozaura ze specjalnych klocków. Po tym archeologiczno – paleontologicznym wysiłku, trzeba było się solidnie posilić. Zrobiliśmy zatem przepyszną sałatkę owocową, i tym samym „pożarliśmy” solidną dawkę witamin! Kolejnego dnia naszej wakacyjnej, szkolnej przygody, zaprzyjaźniliśmy się z naszymi „braćmi mniejszymi”, czyli ze zwierzętami zamieszkującymi różne kontynenty. Bawiliśmy się także w poszukiwaczy skarbów. Ostatni dzień spędziliśmy „na ludowo”: tańcząc krakowiaka, robiąc drewniane zabawki i projektując regionalne stroje. W ruch poszły młotki, gwoździe, pędzle i filc. Oj, działo się, działo… Było różnorodnie, aktywnie i naprawdę twórczo!

Przed nami drugi tydzień, który na pewno będzie również obfitował w mnóstwo wrażeń, interesujących warsztatów i ekscytujących zabaw…

Dziękujemy dzieciom za udział w półkolonii a wszystkim nauczycielom za wspaniałe przygotowanie i prowadzenie zajęć!

Autorka informacji: Jolanta Kowalczyk