Angielska wersja strony

Szkoła Podstawowa Koniczynka

Zapraszamy do lektury kolejnego numeru naszego szkolnego dwumiesięcznika. W numerze: Erasmus, Najsłynniejsze francuskie desery, ciekawe prace uczniów wraz z ilustracjami.

Zapraszamy do lektury kolejnego numeru naszej szkolnej gazetki. Czytelnika czekają ciekawe propozycje książkowe, próby literackie, atramentowe dzieła i wiele innych.

Zapraszamy do lektury drugiego numeru naszego szkolnego pisma. Przeważają tematy Bożonarodzeniowe, zatem proponujemy by podczas Świąt poczytać co nieco.

Zapraszamy do lektury pierwszego w tym roku szkolnym numeru szkolnej gazetki ,,Koniczynka”. Mamy nowy zespól redakcyjny i … zapraszamy osoby zainteresowane współpracą z naszym szkolnym dwumiesięcznikiem.
Redakcja

Zapraszamy do przeczytania ostatniego w tym roku szkolnym numeru gazetki szkolnej „Koniczynka”. Podsumujemy Zielone szkoły, konkurs „W świecie Fredry” oraz PARYŻ. Propozycje gry i książki na wakacje na pewno uprzyjemnią letnie dni.

Święta wielkanocne już za nami. Czekaliśmy na nie od ferii, a minęły tak szybko…
W swoich klasach przygotowaliśmy świąteczne stroiki, akcenty wielkanocne pojawiły się na gazetkach. Ostatniego dnia złożyliśmy sobie życzenia świąteczne. Niektórzy z nas spotkali się w poświąteczny wtorek na Kopcu Kraka. Rokrocznie organizowana jest tam Rękawka. Obejrzeliśmy walki wojów, a w średniowiecznej osadzie kosztowaliśmy dawnych potraw.

Dopiero co planowaliśmy FERIE, cieszył nas piękny biały puch za oknem, a już wiosna. W szkole podczas ferii robiliśmy mnóstwo ciekawych rzeczy, w tym maski karnawałowe, szykując się na zabawy. Niespodziewanie szybko nadeszła wiosna. Co prawda ranki nadal są  ale w południe słońca coraz więcej i tak ciepło, że chcemy zapomnieć o czapkach i szalikach. Mamy nadzieję, że zima już nie wróci, zielone pąki rozwiną się w młode listki, kwiaty i więcej czasu zaczniemy spędzać na podwórku! Piłki, skakanki i inne zabawki czekają …

MINĄŁ GRUDZIEŃ, NAJMAGICZNIEJSZY MIESIĄC W ROKU. WSPOMINAMY OSTATNIE DNI MINIONEGO 2022 roku.

KLASOWE WIEŃCE ADWENTOWE
MIKOŁAJKI
KLASOWE WIGILIE

Nowy rok szkolny, nowy początek.

Liliana Hapek

Zaczyna się jesień
kasztany spadają
liście barw nabierają
Obowiązki już czekają
szkoła nas woła
wszystkich czeka przygoda.

Wojciech Pietrzykowski

Pani Woźna uśmiechnięta
schody do trzeciego piętra.
Klasa już przygotowana
pani plan naszykowała.
Koledzy zwarci i gotowi
dzwonek już od rana dzwoni.

Milena Lis

Lekcje się zaczynają
od razu książki się pojawiają
przyjaciele ze sobą rozmawiają
przerwa nareszcie się zaczyna
szkolna zadyma
Zabawa huczna
to priorytet ucznia
gdy dzwonek wybija
nauka się zaczyna
w tym roku nauczymy się wiele!

Zoe Szewczyk

Jesień się zaczyna
Liście zmieniają kolor
Kasztany lecą z drzew
Mamy nowe obowiązki
Nowości będzie wiele
Witajcie szkolni przyjaciele

Udostępnij

Email
Facebook
Twitter