Angielska wersja strony

Świetlica

Świetlica w naszej szkole jest czynna od godz. 7:00 do godz. 18.00 oraz funkcjonuje na dwóch poziomach: osobno dla klas 0-3 oraz 4-8
Świetlica klas 0-3 dysponuje trzema salami: salą do zajęć plastycznych, dobrze wyposażoną salą ruchową (do gier i zabaw ruchowych) oraz salą ciszy (do odrabiania zadań i odpoczynku). Dzieci mają możliwość wyboru sposobu spędzenia czasu. W każdej sali nad bezpieczeństwem uczniów czuwa nauczyciel.
– Co miesiąc organizowane są konkursy plastyczne z nagrodami.
– Obok regularnie prowadzonych zajęć plastycznych i ruchowych, odbywają się także: „czytane poniedziałki”, „muzyczne wtorki”, „filmowe popołudnia” (okazjonalnie).
– Cyklicznie prowadzone są warsztaty origami oraz warsztaty szycia i szydełkowania.

W świetlicy klas 4 – 8 dzieci mogą odpocząć, odrobić lekcje, grać w gry planszowe, wziąć udział w rozmaitych konkursach, rozegrać turnieje sportowe (m.in. w ping-ponga), rozwijać zdolności manualne i plastyczne.
Nasza świetlica jest skoncentrowana na różne potrzeby naszych wychowanków. Naczelną zasadą jest dbałość o bezpieczeństwo i dobre samopoczucie uczniów, a także wszechstronne kształcenie, rozwijanie talentów oraz pasji.
Dziećmi opiekują się wykwalifikowani nauczyciele, którzy dbają o to, aby czas spędzony w świetlicy nie był czasem straconym. Wychowawcy starają się organizować ciekawe zajęcia tak, aby podopieczni bezpiecznie, radośnie i twórczo spędzali popołudnia wspólnie z rówieśnikami.

Aktualności

Udostępnij