Szkoły Michałowskiego obchodzą Europejski Dzień Języków Obcych | Szkoła Podstawowa im. Piotra Michałowskiego | Kraków

Szkoła Podstawowa im. Piotra Michałowskiego TSSP

Szkoły Michałowskiego obchodzą Europejski Dzień Języków Obcych

Mimo,  że sezon turystyczny już prawie się skończył i większość turystów rozjechała się po świecie do swoich domów, to w sobotę 24.09. w Krakowie znowu można było usłyszeć wiele języków obcych, a to za sprawą Europejskiego Dnia Języków Obcych. Jak co roku wszystkie instytuty językowe w Krakowie prześcigały się w przygotowaniu  przeróżnych  atrakcji, gier, zabaw, lekcji pokazowych i kursów gotowania dla odwiedzających.  W podróż językową po instytutach wybrali się także uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum a towarzyszyli im nauczyciele języków obcych: Dorota Majewska, Agnieszka Ryszka, Magdalena Wiecha i Mariusz Brzeziński. Uczniowie mieli okazje zobaczyć, jak wygląda praca instytutów oraz jak korzystać z bibliotek i czytelni, które oferują mnóstwo ciekawych pozycji w językach obcych. Dzień języków był także okazją do wzięcia udziału w lekcjach pokazowych,  konkursach i warsztatach językowych. A po ciężkiej pracy uczniowie mogli posmakować Croissanta prosto z Paryża w Instytucie Francuskim, zjeść Bratwurst’a i Kaiserschmarrn w Instytucie Austriackim oraz spróbować pysznych koktajli podczas warsztatów kulinarnych w Instytucie Cervantesa.

Autor informacji: Mariusz Brzeziński