Spotkanie z panią Barbarą Gawryluk | Szkoła Podstawowa z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego | Kraków
logo szkoły

Spotkanie z panią Barbarą Gawryluk

Autorka „Dżoka”, tłumaczka słynnej serii „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai” spotkała się z naszymi trzecioklasistami za pośrednictwem Google Meet. Pani Barbara Gawryluk opowiedziała dzieciom o swoich książkach, o pracy tłumaczki i o tym, jak rozpoczęła pracę w radiu.

Spośród zaprezentowanych opowieści szczególnie spodobała się dzieciom  historia psa lawinowego o imieniu Czart oraz przygoda piegowatej świnki Tutu.
Bardzo wszystkich zainteresowały również losy Romka i jego rodziny. Przybyli oni do Polski z zagrożonego Doniecka.
Na pamiątkę spotkania Autorka podarowała nam kilka książek wraz z dedykacją.  Bardzo serdecznie dziękujemy za niezwykle ciekawe spotkanie i podarunek. Życzymy Pani wielu nowych pomysłów na kolejne książki!

Autorka wpisu: Barbara Szczawińska

SP 20210502 120714 E1620803501298 889x1024