SPOTKANIE Z KUCHARZEM | Szkoła Podstawowa im. Piotra Michałowskiego | Kraków

Szkoła Podstawowa im. Piotra Michałowskiego w Krakowie

Kategorie

Archiwum aktualności

SPOTKANIE Z KUCHARZEM

5 Gru 2013 · admin

W ramach edukacji prozdrowotnej, 5 grudnia dzieci z klas 1-3 miały okazję uczestniczyć w warsztatach kulinarnych zorganizowanych przez wychowawców świetlicy w porozumieniu z firmą cateringową “Twoje zdrówko”. Pan kucharz opowiedział nam o swojej pracy i pokazał nam narzędzia, które wykorzystuje podczas przygotowywania dla nas posiłków. Gabaryty garnków, ubijaka do ziemniaków, czy blendera przypominającego raczej młot pneumatyczny, były naprawdę imponujące i wprawiły nas w prawdziwe osłupienie! Potem pan dietetyk opowiadał o tym, jakie witaminy niezbędne dla prawidłowego rozwoju naszych organizmów znajdują się w poszczególnych produktach. Dowiedzieliśmy się, które z nich są najzdrowsze i dobrze wpływają na nasze zdrowie i samopoczucie, a których należy unikać albo jadać tylko od czasu do czasu. Ku niezadowoleniu niektórych okazało się, że owoce i warzywa oraz kasza, ryż oraz ryby mają zdecydowaną przewagę nad frytkami, hamburgerami, chipsami i słodyczami. Te ostatnie zajmują niestety ostatnie piętro i znajdują się na samym szczycie piramidy żywienia, którą dzieci wraz z panem kucharzem miały okazję osobiście układać, utrwalając dodatkowo wiedzę na temat zdrowego żywienia.

W dalszej części spotkania dzieci mogły pod czujnym okiem i z pomocą pana kucharza własnoręcznie ulepić a potem zjeść pierożki z jabłkami. Były naprawdę PYCHA! Niektórzy zajadali, aż im się uszy trzęsły!

Dziękujemy panu kucharzowi oraz firmie “Twoje zdrówko” za to “pyszne” spotkanie i już zapraszamy na kolejne! W styczniu będziemy ozdabiać ciasteczka!

 

Szkoła Podstawowa z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego TSSP

ul. Piotra Michałowskiego 10
31-126 Kraków
Zobacz numer telefonu
e-mail:
szkolapodstawowa@tssp.krakow.pl
gimnazjum@tssp.krakow.pl
liceum@tssp.krakow.pl
zarzad@tssp.krakow.pl

Numer konta bankowego
Krakowski Bank Spółdzielczy
33 85910007 0021 0053 1807 0001
    
Inspektor Ochrony Danych Osobowych: Julia Szablowska
ochronadanych@tssp.krakow.pl

Galeria