Słodkie Dzieciaki czyli cukrzyca od kuchni | Szkoła Podstawowa im. Piotra Michałowskiego | Kraków

Szkoła Podstawowa im. Piotra Michałowskiego

Słodkie Dzieciaki czyli cukrzyca od kuchni

Do naszej szkoły chodzi Asia. Asia jest bardzo miłą dziewczynką, wzorową uczennicą i wspaniałą koleżanką. Asia zawsze nosi w kieszonce swoją „komórkę”, która jednak nie jest telefonem. Asia ma cukrzycę.

5 maja, w świetlicy dzieci młodszych gościliśmy Państwa Mierników, rodziców Asi, wraz z Asią. Pomogli nam oni zrozumieć co to za choroba, jakie są jej przyczyny i jak sobie z nią radzić. Każdy z nas mógł obejrzeć glukometr, pen, pompę insulinową.

Obejrzeliśmy również filmik, który nagrała Asia ze swoim tatą, na którym prezentuje sposób badania poziomu cukru we krwi.

Dowiedzieliśmy się, że cukrzyca jest chorobą, z którą jednak można normalnie żyć i funkcjonować. Wymaga tylko częstej i regularnej kontroli. Po tym spotkaniu bardziej rozumiemy codzienny, międzylekcyjny rytuał naszej koleżanki. Będziemy ją teraz wspierać i jej pomagać. Asiu, jesteś bardzo dzielna!

Autorki informacji: Jolanta Kowalczyk (tekst), Dorota Horąży (zdjęcia)