NOCLEG 125 METRÓW POD ZIEMIĄ | Szkoła Podstawowa im. Piotra Michałowskiego | Kraków

Szkoła Podstawowa im. Piotra Michałowskiego w Krakowie

NOCLEG 125 METRÓW POD ZIEMIĄ

7 Kwi 2014 · admin

W kwietniowe, słoneczne popołudnie pierwszoklasiści pojechali do kopalni soli w Wieliczce. Na miejsce dzieci dojechały pociągiem, co wzbudzało wielką radość i zainteresowanie szczególnie wśród tych, którzy jechali pierwszy raz tym środkiem lokomocji. Wędrówkę po szlaku turystycznym dostosowano specjalnie dla dzieci. Podróż do krainy Solilandii i poznawanie tajemnic kopalnianych podziemi urozmaicały opowieści przewodnika, zabawy, zagadki, spotkanie ze Skarbnikiem czy skrzatem – soliludkiem. Czas płynął bardzo szybko i nawet nie zdążyliśmy się zorientować jak zwiedzanie trasy dobiegło końca. Jednak to nie był ostatni punkt programu. Poza odkrywaniem sekretów podziemnych korytarzy zaplanowany był także nocleg w specjalnie dostosowanej do tego celu komorze. Komora Słowackiego znajduje się 125 m pod ziemią, tutaj czas płynie inaczej, wolniej. Z dala od dziennego światła w sprzyjającym mikroklimacie po długiej wędrówce i wielu emocjach dzieci chętnie zasypiały. Po śniadaniu “pod ziemią” wyjechaliśmy na powierzchnię. Jeszcze tylko zakup pamiątek i udajemy się do Muzeum Żup Krakowskich, tam zwiedzamy podziemia zamku, salę gotycką i kolekcję ponad 300 solniczek.

Na zakończenie naszej wycieczki dzieci obejrzały w salach kina interaktywnego cykl filmów dotyczących świata zwierząt. Pierwszoklasiści pełni wrażeń po tak spędzonej wycieczce nie bardzo chcieli wracać do szkoły i już teraz z niecierpliwością oczekują kolejnej wyprawy.

Autor informacji: Joanna Rychlik;