Michałowski w programie Erasmus+ KA229

W tym roku rozpoczęliśmy współpracę ze szkołami we Francji, w Hiszpanii, w Portugalii i w Niemczech w ramach programu Erasmus, który trwać będzie dwa lata do czerwca 2022 roku.

Tematem naszego projektu są nasze rodzinne miasta z ich bogatą przeszłością i lepszą przyszłością.

„Ma ville, de son passé riche, à son futur meilleur” – temat programu jest po francusku, gdyż to Francja przewodniczy projektowi, a język francuski będzie podstawowym językiem tego projektu. Nie będziemy oczywiście zapominać o języku niemieckim i hiszpańskim- w tych rajach są  również nasze szkoły partnerskie i o języku angielskim, którego uczą się uczniowie we wszystkich szkołach partnerskich.

W ramach projektu nasi uczniowie zrealizowali już plakaty, makiety, prezentacje, quizlett oraz kahoot o odnawialnych źródłach energii.

W szkole założony został kącik Erasmus oraz stacja meteorologiczna, w której dokonujemy pomiarów  temperatury, opadów oraz siły wiatru.

W tym roku , ze względu na pandemię koronawirusa, nie pojedziemy do naszych kolegów ze szkół partnerskich, będziemy intensywnie pracować nad nowymi projektami, mając nadzieję na liczne podróże  już od września 2021 roku.

Autorka informacji: Dorota Majewska