Kwalifikacja Janka do finałów światowych | Szkoła Podstawowa z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego | Kraków

Kwalifikacja Janka do finałów światowych

Z przyjemnością informujemy, że nasz uczeń Jan Meissner znalazł się w gronie 40 kierowców kartingowych w wieku do 15 lat z całego świata zakwalifikowanych do finałów Sodi World Series, które odbędą się w kwietniu w Dubaju.
Janek zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji SWS juniorów w Polsce w roku 2019. W drodze na szczyt rankingu wygrał zawody w Łodzi, Rzeszowie (4 rundy z 7, został Mistrzem Junior Cup w Rzeszowie), Tarnowie (3 rundy z 7 i został Mistrzem Toru Daytona) i Ostravie. Stawał również na podium w zawodach w Gdańsku, Chojnicach, Sulechowie i Lublinie.
Oprócz Janka Polskę będzie reprezentować jeszcze jeden junior i czterech seniorów w zawodach indywidualnych oraz jedna drużyna w zawodach długodystansowych.

Autorzy informacji: Joanna Meissner, Grzegorz Perek