Co jesienią dzieje się w sadzie? | Szkoła Podstawowa z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego | Kraków

Szkoła Podstawowa z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego

Co jesienią dzieje się w sadzie?

Jesień to czas dojrzewania jabłek. W piękny, słoneczny dzień (7 X) drugoklasiści wybrali się na wycieczkę do sadu, aby zobaczyć jak rosną te owoce oraz przyjrzeć się z bliska ich zbiorom. Poza informacjami o gatunkach jabłek, sposobie hodowli drzew owocowych uczniowie odnaleźli wspólne dzieciom oraz jabłkom pojęcia, a mianowicie: szkółka oraz szczepienie.

Podczas pobytu wszyscy z radością korzystali z przestrzeni spacerując i bawiąc się między szpalerami drzew wśród rumianych owoców. Bardziej spostrzegawczy mogli zauważyć krążące nad głowami myszołowy, usłyszeć śpiew ptaków, a nawet dostrzec ślady sarny na pobliskim polu. Właścicielka sadu na koniec przygotowała dzieciom ogromną niespodziankę – przejażdżkę traktorem po sadzie. Dzieci aż piszczały z radości jadąc niczym jabłka w skrzyniach. Pani Aniu – DZIĘKUJEMY!

Pobyt w sadzie dał dzieciom okazję do przyjrzenia się także pracy sadowników, co zaowocowało m. in. taką refleksją: Dotąd myślałem, że ciężką pracę ma tylko górnik!

Autorka informacji: Joanna Rychlik