Bo we mnie jest jazz… | Szkoła Podstawowa z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego | Kraków

Szkoła Podstawowa im. PIotra Michałowskiego TSSP

Bo we mnie jest jazz…

W poniedziałek 27-go lutego odwiedziła naszą szkołę aktorka Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie i śpiewaczka jazzowa pani Dagny Cipora. Pani Dagny podzieliła się z nami swoimi doświadczeniami z, i zza sceny oraz wykonała kilka piosenek ze sztuk teatralnych, standardów jazzowych, a także z repertuaru Kabaretu Starszych Panów. Mocny i czysty głos pani Dagny zahipnotyzował uczniów zebranych w sali gimnastycznej. Wiele z nich zadawało pytania dotyczące pracy aktora, radzenia sobie z tremą, czy zapamiętywania tekstów. Pani Dagny zgodziła się również udzielić wywiadu do gazetki szkolnej. Było to pierwsze spotkanie z cyklu Muzyczny Gość – czekamy na następne!

SP 17_02_27 Dagny Cipora

Autorka informacji: Marianna Czaja