Aktywne Dzieciaki i słowa do rzeczy! | Szkoła Podstawowa z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego | Kraków

Aktywne Dzieciaki i słowa do rzeczy!

21 lutego grupa Aktywnych Dzieciaków poszła wraz z opiekunami do Księgarni Pod Globusem, aby “pobawić się” słowami. Uczestniczyliśmy tam w warsztatach wokół książki wydanej przez Muzeum Etnograficzne pt. “Słowa do rzeczy”. Książka opowiada o związkach rzeczy i słów. Odkrywa pochodzenie znanych, choć nie zawsze rozumianych powiedzeń i zwrotów. Przywraca zapomniane znaczenia, pomaga odnaleźć zapodziane sensy. Dowiedzieliśmy się m.in. dlaczego “leje jak z cebra”, kto “szyje grubymi nićmi”, co znaczy “zabić ćwieka” i jakiej pracy można spodziewać się po Syzyfie.
Na koniec sporo radości przysporzyło nam zobrazowanie wybranego powiedzenia na papierze. Wyszliśmy wzbogaceni wiedzą, uradowani i z prezentami od Księgarni. Dziękujemy!

Autorka informacji: Jolanta Kowalczyk