Warsztaty w Zakładzie Immunologii UJ | Liceum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego | Kraków

LO z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego TSSP

Warsztaty w Zakładzie Immunologii UJ

Warsztaty “Komórki układu immunologicznego” w Zakładzie Immunologii Uniwersytetu Jagiellońskiego”

W sobotę, 23 listopada ośmioro uczniów z klas pierwszych i drugich, rozszerzających biologię, wzięło udział w warsztatach i wykładach na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ. Podczas zajęć laboratoryjnych wykonywali rozmaz krwi i barwili go w celu zidentyfikowania krwinek. Prowadzili potem obserwacje mikroskopowe. Zajęcia były doskonałą okazją do bezpośredniego zdobywania wiedzy biologicznej i poznania specyfiki pracy naukowej.

Autorką zdjęć i informacji oraz organizatorką wyjścia była P. Teresa Kucybała