Optyka Geometryczna / Wydział Fizyki UJ | Liceum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego | Kraków

LO z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego TSSP

Optyka Geometryczna / Wydział Fizyki UJ

OPTYKA GEOMETRYCZNA – pokaz doświadczeń na Wydziale Fizyki UJ

Uczniowie „Michałowskiego” zainteresowani fizyką wzięli udział w kolejnych pokazach doświadczeń fizycznych. Warsztaty poprowadził pracownik Instytutu Fizyki Uniwersytetu Jagiellońskiego dr Marek Gołąb.

Tym razem pasjonaci fizyki mogli podziwiać doświadczenia z optyki geometrycznej: promienie świetlne, soczewki i ich ogniskowe, zwierciadła, lustra, powierzchnie odbijające, odbicia wielokrotne, paralaksa, załamanie światła, całkowite wewnętrzne odbicie, absorpcja barw, mieszanie barw, widma, powiększenia sferyczne, cienie.

Pokazy udowodniły, że fizyka to nauka stale obecna w naszym codziennym życiu. Mamy nadzieję, że zmobilizuje to uczniów do zgłębiania problemów fizycznych.

Autorka informacji i organizator wyjścia: Karolina Maniak – Górecka