Odczyt "Japonia wczoraj i dziś" | Liceum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego | Kraków

LO z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego TSSP

Odczyt “Japonia wczoraj i dziś”

Dzisiaj nasi uczniowie mieli okazję zobaczyć wykład dr Agnieszki Brzosko-Sermak z Instytutu Geografii UP “Japonia wczoraj i dziś”. W zasadzie dotyczył on głównie tego, co z wczorajszej czyli dawnej Japonii można zobaczyć dzisiaj. Co ciekawe, w tym kraju słynącym z nowoczesnej technologii, turyści zwiedzają ponad tysiącletnie zabytki takie jak zamki, świątynie, które są zbudowane tylko z drewna i wszechobecne piękne japońskie ogrody. W dodatku nawet zwiedzanie popularnych atrakcji odbywa się w ciszy, ponieważ główną zasadą zachowania Japończyków jest niesprawianie kłopotów innym.