Dzień Bezpiecznego Internetu

Od 2004 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej w lutym obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu, którego celem jest przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu do zasobów internetowych, zaznajomienie z problematyką bezpieczeństwa w Internecie oraz nagłośnienie tematu bezpieczeństwa online.

W naszej Szkole w ramach tego wydarzenia Uczniowie wspierani przez Grono Pedagogiczne podjęli szereg działań w tym zakresie, m. in. uczestniczyli w pogadankach, wykładach, webinariach dotyczących cyberbezpieczeństwa. W czasie zajęć informatycznych młodzież wysłuchała wykładu (w czasie którego nie skupiono się jedynie na netykiecie, ale również omówiono, w jaki sposób zabezpieczyć swoje narzędzia IT przez ataki cyberprzestępców), uczestniczyli w dyskusji grupowej na temat własnych spostrzeżeń w tym obszarze, dzielili się z rówieśnikami swoja wiedzą i umiejętnościami w zakresie przeciwdziałania cyberprzestępczości, a następnie wykonali szereg działań, których celem było utrwalenie, czy pogłębienie zdobytej wiedzy. Klasy pierwsze i drugie liceum podjęły się również dodatkowych działań tematycznych, tj. opracowywali materiał tekstowy dotyczący wpływu mass mediów na rozwój młodej jednostki, wykonywali prezentacje multimedialne oraz tworzyli grafiki tematyczne.

Autorką tekstu i zdjęć jest mgr J. Magda

Klasa 1b dodatkowo uczestniczyła w serii lekcji przygotowanych i przeprowadzonych przez nauczycielkę języka polskiego i wychowawczynię, w których wyniku powstał padlet – koniecznie go zobaczcie.