Konkurs wiedzy o krajach niemiecko- i hiszpańskojęzycznych | Liceum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego | Kraków
logo szkoły

LO z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego TSSP

Ranking perspektywy - srebro

Konkurs wiedzy o krajach niemiecko- i hiszpańskojęzycznych

Konkurs wiedzy o krajach hiszpańsko- i niemieckojęzycznych rozstrzygnięty. Uczniowie zmierzyli się z pytaniami z zakresu kultury, historii, geografii, polityki i sportu. Mieli przy tym dużo frajdy, ponieważ oprócz poważnych pytań, znalazły się i takie z przymrużeniem oka.

Wśród uczniów uczących się języka hiszpańskiego na podium znaleźli się:

– Szymon U. z klasy 2b4 (1 miejsce),
– Tymoteusz B. z klasy 1B (2 miejsce),
– Kacper G. z klasy 1B (3 miejsce).

W kategorii wiedza o krajach niemieckojęzycznych równych sobie nie mieli:

– Maja P. z klasy 2A4 i Aleksandra Ch. z klasy 2B3 (ex aequo 1 miejsce)
– Łukasz Ż. z klasy 2B3 (2 miejsce)
– Maria B. z klasy 1B (3 miejsce)

Konkurs wiedzy o krajach hiszpańsko- i niemieckojęzycznych to nie tylko sprawdzenie wiedzy. Celem jest przede wszystkim rozbudzenie zainteresowania uczniów tymi krajami i wspólna zabawa. Do zwycięzców już w piątek trafią nagrody. Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie, gratulujemy laureatom i nie możemy doczekać się kolejnej edycji.