IX Ogólnopolski Konkurs Języka Łacińskiego | Liceum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego | Kraków

LO z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego TSSP

IX Ogólnopolski Konkurs Języka Łacińskiego

W tym roku po raz pierwszy uczniowie mają okazję uczyć się języka łacińskiego, niektórzy na “kółku” a inni w ramach programowych zajęć tego języka. Choć uczniowie klas pierwszych uczą się tego języka od niedawna, to jednak tak bardzo intensywnie, że dwie uczennice zgłosiły się do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Języka Łacińskiego.

28 lutego w naszej szkole odbył się pierwszy etap IX Ogólnopolskiego Konkursu Języka Łacińskiego. Konkurs organizowany jest prze Oddział Łódzki Polskiego Towarzystwa Filologicznego oraz Katedrę Filologii Klasycznej i Studium Języków Obcych UŁ. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów średnich, którzy rozpoczynają swoją przygodę z językiem łacińskim. Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do pogłębiana znajomości języka łacińskiego przez zewnętrzną weryfikację i dowartościowanie już posiadanych umiejętności oraz przez kontakt z rówieśnikami z innych szkół, uczącymi się łaciny.