Introduction to Poetry. Realizacje projektów po angielsku. | Liceum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego | Kraków

Liceum Ogólnokształcące z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego

Introduction to Poetry. Realizacje projektów po angielsku.

Pierwszoklasiści podzielili się dzisiaj swoimi twórczymi odpowiedziami na wiersze przeczytane po angielsku: “Introduction to Poetry” Billy’ego Collinsa oraz “Friendly Advice to a Lot of Young Men” Charlesa Bukowskiego. Był tomik poezji, z którego wyrwano wszystkie kartki. Były wersy przetłumaczone na kilka nieznanych języków. Był jeden poetycki performance przy dźwiękach muzyki i dwie interpretacje – ilustracje. Wszystkie reakcje na poezję były ciekawe.

Przeczytajcie wiersz, który jest trawestacją utworu “Friendly Advice…”. Wróćcie do oryginału Bukowskiego. Wersja Oli ścina z nóg.

Projekt realizują z uczniami: pp. Anna Tadla – Bryndza i Ewa Kmiecik.