Festiwal Nauki Skołowany Weekend 2018 | Liceum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego | Kraków

LO z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego TSSP

Festiwal Nauki Skołowany Weekend 2018

Nasza młodzież wraz z p. Karoliną Maniak – Górecką wzięła dzisiaj udział w I Krakowskiej Edycji Festiwalu Nauki Skołowany Weekend. W ramach festiwalu odbywały się wykłady, warsztaty, pokazy i konkurs z atrakcyjnymi nagrodami. Celem organizatorów było pokazanie uniwersytetów jako miejsc, w których studenci mogą rozwijać swoje pasje i zainteresowania w kołach naukowych.

Mimo, że dziś jest sobota, uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum licznie przybyli na Festiwal Nauki. Wzięli udział w zajęciach w laboratorium chemii analitycznej a także w dwóch warsztatach prowadzony przez studentów z Koła Bromatologicznego UJ:

• Kolory żywności, na których wyjaśniono, skąd biorą się kolory żywności;
  • Być zdrowym, sprawnym i pięknym, które były odpowiedzią na pytania: jak się odżywiać, żeby pięknie wyglądać? Jak dbać o zdrowie? Co wynika z piramidy żywieniowej? Ile to jest jedna porcja owoców i warzyw?
Byli także obecnych na wykładach:
  • Budowa bolidu i Formuła Student, podczas którego dowiedzieli się, czym jest Formuła Student, zespół AGH Racing oraz zostali wprowadzeni w świat wyścigów;
  • System operacyjny od podszewki, przygotowany i prowadzony przez studentów z Koła Naukowego Elektroników w  AGH

Więcej o wydarzeniu możecie przeczytać tutaj: http://skolowanyweekend.pl/