EDB w Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia | Liceum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego | Kraków

LO z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego TSSP

EDB w Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia

Dzięki uprzejmości Krakowskiej Wyższej Szkoły Promocji Zdrowia, klasy pierwsze LO i trzecie gimnazjum uczestniczyły 15 marca 2019 r. w warsztatach anatomicznych i warsztatach z  pierwszej pomocy.

Uczniowie  najpierw wysłuchali prezentacji przygotowanych przez specjalistów i studentów KWSPZ, a potem mogli pod okiem studentów ćwiczyć układanie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej oraz podstawowe zabiegi reanimacyjne i użycie defibrylatorów.

Ciekawym elementem spotkania była prezentacja stołu anatomicznego Anatomage, dzięki któremu uczniowie mogli zobaczyć wirtualne ciało ludzkie w rzeczywistych rozmiarach. Tak dokładna prezentacja i wizualizacja 3D anatomicznych szczegółów budowy ludzkiego organizmu jest znakomitym uzupełnieniem wiedzy teoretycznej.

Informacja i zdjęcia oraz koordynacja wydarzenia: K. Maniak – Górecka