Wymiana z Are – Gymnasium | Gimnazjum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego | Kraków

Gimnazjum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego

Wymiana z Are – Gymnasium

W dniach 07.09.-14.09.  czternastoosobowa grupa uczniów naszego Gimnazjum wraz z opiekunami, Anną Konieczny i Mariuszem Brzezińskim, przebywała z wizytą u naszych zachodnich sąsiadów w Bad Neuenahr w ramach wymiany polsko – niemieckiej. Był to kolejny etap współpracy między naszą szkoła a gimnazjum w Bad Neuenahr w Nadrenii Palatynacie.

Podczas pobytu w Niemczech uczniowie mieszkali w domach swoich partnerów niemieckich i uczestniczyli w bogatym programie. Mieli okazję szkolić język zarówno niemiecki jak i angielski, brać udział w lekcjach w niemieckiej szkole,  poznawać kulturę i historię regionu i jego małych miasteczek położonych wśród  malowniczych winnic. Wymiana była też sposobnością do nawiązania nowych kontaktów i  przyjaźni.

Podczas pobytu w Niemczech uczniowie gościli w Muzeum Historii w Bonn, gdzie mogli poznać bliżej współczesną historię Niemiec, zobaczyć fragment Muru Berlińskiego i kawałek skały z Księżyca. Dużo emocji dostarczyło także zwiedzanie Kolonii. Dech w piersiach zapierało wnętrze gotyckiej Katedry Kolońskiej oraz wspaniała promenada nad Renem, która doprowadziła uczniów polskich i niemieckich wprost do Muzeum Czekolady, gdzie każdy mógł poznać sekrety powstawania tego znanego na całym świecie przysmaku.

Niezapomnianych przeżyć dostarczyła uczniom wizyta w parku linowym oraz wędrówka w górach, której zwieńczeniem był spływ kajakowy na rzece Lahn. Po tych wszystkich przeżyciach, obcowaniu z  historią, kulturą i przyrodą uczniowie mieli czas na wspólną zabawę w wesołym miasteczku Phantasialand, o którym wszyscy później opowiadali podczas wspólnego grillowania i dyskoteki, która została przygotowana przez niemieckich rodziców. Z bagażem nowych doświadczeń, nowymi słówkami i nowymi przyjaźniami  uczniowie wrócili do Krakowa.

Kolejnym etapem współpracy między naszymi szkołami będzie wizyta uczniów i nauczycieli niemieckich w Krakowie w czerwcu 2017. Już nie możemy się doczekać:-)

Autor informacji: Mariusz Brzeziński

Autor zdjęć: Peter Claßen

Gimnazjum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego w Krakowie

ul. Piotra Michałowskiego 10
31-126 Kraków
Zobacz numer telefonu
e-mail:
szkolapodstawowa@tssp.krakow.pl
liceum@tssp.krakow.pl
zarzad@tssp.krakow.pl

Numer konta bankowego
Krakowski Bank Spółdzielczy
33 85910007 0021 0053 1807 0001
    
Inspektor Ochrony Danych Osobowych: Julia Szablowska
ochronadanych@tssp.krakow.pl

Galeria