17. Wielka Parada Smoków: Smoki Morza | Szkoła Podstawowa im. Piotra Michałowskiego | Kraków

Szkoła Podstawowa im. Piotra Michałowskiego TSSP

17. Wielka Parada Smoków: Smoki Morza

Pewnego dnia z odmętów Morza Śródziemnego wyłoniła się piękna i dobra smoczyca Delfina…. Była tak śliczna i szlachetnego serca, że dzieci ze Szkoły im. Piotra Michałowskiego postanowiły zabrać  ją na Wielka Paradę Smoków, by tam, razem z innymi pięknymi i dobrymi smokami móc uczestniczyć we wspaniałym pochodzie…

Tak właśnie grupa uczniów z naszej szkoły wraz z rodzicami i nauczycielami spędzała czas w niedzielę 4 czerwca.  W dobrych nastrojach, w błękitnych strojach i przy dźwiękach capoeiry pomaszerowaliśmy wprost na Rynek, by tam, na scenie pod Ratuszem uroczyście zaprezentować naszą dumną smoczycę. Hasłem tegorocznej Parady były –  Smoki Morza Śródziemnego. Autorką naszego projektu jest Marysia Mikusińska – Strączek, uczennica z klasy „0” razem z mamą, panią Jolantą Mikusińską – Strączek. Chociaż nasz smok nie wygrał, i tak cieszymy się z możliwości udziału w tym barwnym, niecodziennym wydarzeniu. Było bardzo wesoło, kolorowo, no i były oczywiście prezenty!

Składamy serdeczne podziękowania: Państwu Katarzynie i Mirosławowi Kulom za nieocenioną pomoc w realizacji naszego projektu, Państwu Jakubowiczom za  przetransportowanie naszego cudownego „potwora”, a także wszystkim dzieciom i ich Rodzicom, którzy uczestniczyli w smoczym korowodzie.

Do zobaczenia w przyszłym roku!

Autorki informacji: Jolanta Kowalczyk (tekst), Dorota Horąży (zdjęcia)