Konkurs pięknego czytania w językach obcych | Gimnazjum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego | Kraków

Gimnazjum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego TSSP

Konkurs pięknego czytania w językach obcych

Pragniemy złożyć serdeczne podziękowania wydawnictwu PEARSON,
które ufundowało atrakcyjne nagrody rzeczowe dla zwycięzców konkursu.

Do KONKURSU PIĘKNEGO CZYTANIA W JĘZYKACH OBCYCH zgłosiło się tak wielu uczestników z liceum i gimnazjum, że musieliśmy zrobić eliminacje. W eliminacjach, które odbyły się 01 czerwca, wzięło udział 25 osób czytających po angielsku, 11 po hiszpańsku, 11 po niemiecku i 7 po francusku. Uczniowie czytali wylosowane fragmenty “Harry’ego Pottera”  i … zaskoczyli nauczycieli języków bardzo wysokim poziomem!

Do finału konkursu, który odbył się w poniedziałek 05 czerwca zakwalifikowali się:

Język angielski: Michał Karolak, Antoni Kucharski, Maciej Kucharski, Maksymilian Kucharski, Wiktoria Li, Zofia Moczulska, Dominika Osika, Hanna Romanowska, Dominika Serwin, Oskar Siegel, Kinga Stańda

Język hiszpański: Antonina Bożyk, Honorata Kucharska, Patrycja Lewicka, Jakub Pradel, Adam Zeller

Język niemiecki: Oliwia Duchnowski, Mateusz Filipek, Maksymilian Kucharski, Wanda Sobolewska, Mikołaj Zawadzki, Milena Zięcina

Język francuski: Zuzanna Schoen – Żmija, Oskar Siegel, Fryderyk Stobierski – Bela, Aleksandra Walasek

Po burzliwych naradach komisja w składzie: pp. Renata Baran, Mariusz Brzeziński, ​Ewa Kmiecik, Elżbieta Repeć oraz Brian Scott, której przewodniczyła p. Dorota Plata, wyłoniła zwycięzców:

Aleksandra Walasek (kl. II B gimnazjum) – język francuski
Antonina Bożyk (kl. I C gimnazjum) – język hiszpański