Jesteśmy z Ciebie bardzo dumni, Maks! | Gimnazjum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego | Kraków

Gimnazjum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego TSSP

Jesteśmy z Ciebie bardzo dumni, Maks!

Z dumą informujemy o sukcesach osiągniętych przez Maksa Palarczyka w ostatnim sezonie lekkoatletycznym:

Maks miał bardzo ciężki ale też bardzo udany sezon. Intensywne treningi (3-4 razy w tygodniu), zawody praktycznie w każdy weekend w znaczący sposób zajmują jego życie. Pasję sportową łączy dzielnie z obowiązkami szkolnymi; co więcej, minione wakacje Maks poświęcił w całości na treningi i obozy lekkoatletyczne. Cena z pewnością jest wysoka, ale wyniki sportowe Maksa w dużej części są rekompensatą.

Większość startów Maksa w zawodach krajowych i międzynarodowych kończyła się w tym sezonie miejscem na podium: albo wygrywał, alby był tuż za zwycięzcami.

Swój szczyt formy miał przed wakacjami: mistrzostwo Krakowa, województwa, zwycięstwo w międzynarodowych mitingach LA, sukcesy na wielu lokalnych zawodach w Polsce południowej.

Podczas tegorocznych startów Maks ustanowił swoje nowe rekordy życiowe i obecnie zajmuje wysokie pozycje w krajowych rankingach LA rocznika 2003-2004:

7. miejsce w Polsce na dystansie 100m (11,28 s.)

1. miejsce w Polsce na dystansie 200m (22,79 s)

4. miejsce w Polsce na dystansie 300m (36,29 s)

W odbywających się we wrześniu bieżącego roku w Bełchatowie Mistrzostwach Polski U-16 w LA Maksymilian startował na dystansie 100m, gdzie zakwalifikował się do finału i w biegu finałowym zajął 7. miejsce. Na drugim dystansie, na którym wystartował –  300m, zajął 8. miejsce. To ogromny sukces!

Gimnazjum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego w Krakowie