III EDYCJA PROJEKTU 2011/2012 | Gimnazjum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego | Kraków

Gimnazjum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego w Krakowie

Kategorie

Archiwum aktualności

III EDYCJA PROJEKTU 2011/2012

1 Wrz 2011 · admin

Po raz trzeci o filmach:

Znów odbyły się ciekawe zajęcia, podjęliśmy kreatywne działania i w niekonwencjonalny sposób zdobywaliśmy wiedzę. Zaczęliśmy od programu Kino z klasą i od historii kina. Zobaczyliśmy: “Brzdąca”, “Pół żartem, pół serio”, “Hair” i na koniec “Miasto zaginionych dzieci”. Każdy z filmów stał się inspiracją recenzji bądź plakatu. Wszyscy mogli wziąć udział w konkursie na najlepsze prace literackie i/lub plastyczne.

Przez cały czas trwania projektu kl. I poznawały podstawowe pojęcia dotyczące filmu, a także historię wynalazku kinematografu. Wzięły udział w projekcjach filmów braci Lumière i Georgesa Mélièsa. Uczestniczyły w ramach lekcji w warsztatach pisania scenopisów (“Wyjście uczniów ze szkoły”). Rozmawiając o filmie dokumentalnym, wykorzystaliśmy pakiet Filmoteki, a także uczniowski film inspirowany “Gadającymi głowami” Kieślowskiego. Uczniowie kl. II uczestniczyli w internetowym kursie Filmoteki Szkolnej, zastanawiali się czym jest dobra/zła adaptacja filmowa. Natomiast entuzjaści z kl. III A po “Errorze” nakręcili nowy film.

Podsumowaliśmy tegoroczną pracę 20 czerwca w kinie “Agrafka”. Zostały rozdane nagrody za recenzje filmów oglądanych w ramach projektu oraz za plakaty. Na koniec odbył się pokaz fragmentów autorskiego filmu Wojtka Magi, Piotrka Wiśniewskiego i Krzysztofa Krzanowskiego pt.”Zemsta Shajbusów”. Twórcy opowiadali o swoich doświadczeniach i sposobach osiągania interesujących efektów specjalnych. W szkole do końca roku można było obejrzeć pokonkursową wystawę plakatów.

 

Gimnazjum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego w Krakowie

ul. Piotra Michałowskiego 10
31-126 Kraków
Zobacz numer telefonu
e-mail:
gimnazjum@tssp.krakow.pl
szkolapodstawowa@tssp.krakow.pl
liceum@tssp.krakow.pl
zarzad@tssp.krakow.pl

Numer konta bankowego
Krakowski Bank Spółdzielczy
33 85910007 0021 0053 1807 0001
    
Inspektor Ochrony Danych Osobowych: Julia Szablowska
ochronadanych@tssp.krakow.pl

Galeria