Deutsch – Polnischer Schüleraustausch | Gimnazjum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego | Kraków

Gimnazjum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego w Krakowie

Kategorie

Archiwum aktualności

Deutsch – Polnischer Schüleraustausch

9 Wrz 2015 · admin

Na początku września pojechaliśmy do Bad-Neuenahr z rewizytą w ramach wymiany uczniów ze szkołą partnerską. Po wspaniałym tygodniu spędzonym w czerwcu w Krakowie nie mogliśmy ise doczekać tego wyjazdu. W Are-Gymnasium powitała nas polska flaga, plakaty z naszymi imionami i oczywiście stęsknieni partnerzy z wymiany. Powitał nas dyrektor szkoły i zapewnił, że zamówił nam piękna pogodę oraz życzył wielu przyjemnych wrażeń. I rzeczywiście: pogoda była przepiękna a wrażeń mnóstwo. Najbardziej zaskoczyła nas ogromna szkoła w Bad-Neuenahr a dech w piersiach zapierały widoki niemieckich miasteczek, wsi i winnic.

Zwiedziliśmy Bonn z muzeum Haus der Geschichte, Kolonię  z katedrą oraz Muzeum Czekaolady, Bad-Neuenahr, Ahrweiler, byliśmy w bunkrze przeciwatomowym, jedliśmy kolację w malowniczych ruinach klasztoru i rozegraliśmy mecz Polska – Niemcy, który, ku naszemu zaskoczeniu, przegraliśmy. Największą atrakcją był jednak chyba dla wszystkich dzień spędzony w Parku Rozrywki Fantasia-Land.

Projekt wymiany polsko-niemieckiej dofinansowywany jest przez POLSKO-NIEMIECKĄ WSPÓŁPRACĘ MŁODZIEŻY z siedzibą w Warszawie.

 

Gimnazjum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego w Krakowie

ul. Piotra Michałowskiego 10
31-126 Kraków
Zobacz numer telefonu
e-mail:
gimnazjum@tssp.krakow.pl
szkolapodstawowa@tssp.krakow.pl
liceum@tssp.krakow.pl
zarzad@tssp.krakow.pl

Numer konta bankowego
Krakowski Bank Spółdzielczy
33 85910007 0021 0053 1807 0001
    
Inspektor Ochrony Danych Osobowych: Julia Szablowska
ochronadanych@tssp.krakow.pl

Galeria