Wymiana z Are-Gymnasium / czerwiec 2017 | Gimnazjum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego | Kraków

Gimnazjum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego TSSP

Wymiana z Are-Gymnasium / czerwiec 2017

W dniach 06.06. – 13.06. gościliśmy w naszym Gimnazjum grupę uczniów wraz z nauczycielami z  Gimnazjum w Bad Neuenahr  z Nadrenii  Palatynatu z Niemiec. Uczniowie przyjechali do nas w ramach drugiego etapu wymiany młodzieży. Tydzień, który spędziliśmy razem, obfitował w wiele niesamowitych i niezapomnianych przeżyć. Uczniowie uczestniczyli w lekcjach w naszej szkole, mieli okazję zwiedzać Wzgórze Wawelskie i poznać legendę o Smoku Wawelskim. Nasi goście wraz z uczniami naszego gimnazjum poznawali historię Krakowskiego Rynku rozwiązując w grupach polsko- niemieckich quiz o tym miejscu. Mieli okazję poznać tajniki polskiej kuchni i polskich specjałów. Na Kazimierzu brali udział w lekcji historii Krakowa i Polski, zwiedzali Fabrykę Oskara Schindlera, Podgórze, Muzeum w Oświęcimiu i w Brzezince oraz kopalnię soli w Wieliczce.

Wielu pozytywnych wrażeń dostarczyła wycieczka do Krakowskiego Zoo i wędrówka na Kopiec Piłsudskiego oraz udział w Festiwalu Kolorów. Po wszystkich tych wydarzeniach i przeżyciach uczniowie brali udział w warsztatach plastycznych, podczas których powstały wspaniałe plakaty opowiadające o przyjaźni polsko-niemieckiej. Koniec pobytu naszych gości uświetniła dyskoteka zorganizowana przez Samorząd Szkolny.

Teraz czekamy na kolejną wymianę z naszymi przyjaciółmi z Bad Neuenahr.

Składamy serdeczne podziękowania pani Annie Konieczny oraz panu Mariuszowi Brzezińskiemu za perfekcyjną organizację i koordynację wymiany.

W imieniu organizatorów oraz uczniów dziękujemy wszystkim rodzicom, za ogromne zaangażowanie w wymianę.

Gimnazjum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego w Krakowie

ul. Piotra Michałowskiego 10
31-126 Kraków
Zobacz numer telefonu
e-mail:
gimnazjum@tssp.krakow.pl
szkolapodstawowa@tssp.krakow.pl
liceum@tssp.krakow.pl
zarzad@tssp.krakow.pl

Numer konta bankowego
Krakowski Bank Spółdzielczy
33 85910007 0021 0053 1807 0001
    
Inspektor Ochrony Danych Osobowych: Julia Szablowska
ochronadanych@tssp.krakow.pl

Galeria