Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2015/2016 | TSSP – "Towarzystwo Społecznej Szkoły Podstawowej" | Kraków

TSSP im. Piotra Michałowskiego

Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2015/2016

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW
SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. PIOTRA MICHAŁOWSKIEGO
W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

 

  • Konkurs plastycznyBarwy jesieni”, organizowany przez Dom Kultury Podgórze

III miejsce: Wiktor Ziółko (V c)

  • Konkurs fotograficzny „Zwierzęta w obiektywie”, organizowany przez Kutnowski Dom Kultury

Wyróżnienie: Wanda Sobolewska (VI a)

  • Międzynarodowy konkurs na tłumaczenie wiersza z języka niemieckiego na polski

I miejsce: Wanda Sobolewska (VI a)

  • Konkurs „On i my, my i on. Święty Jan Paweł II – patron rodzin”

Wyróżnienia: Weronika Kutak (I a), Blanka Słotołowicz (I b)

  • Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego Deutschfreund

III miejsce: Martyna Poreda (V a), Patryk Michalik (VI b)

IV miejsce: Wanda Sobolewska (VI a)

V miejsce: Dominika Osika (VI a)

  • Małopolski Konkurs Humanistyczny

do etapu rejonowego awansowali:

Zofia Moczulska (VI a), Patryk Michalik (VI b)

  • Małopolski Konkurs Matematyczny

do etapu rejonowego awansowali:

Tomasz Kulis (V c), Łukasz Capiński (VI a), Antoni Kucharski (VI b)

  •  Małopolski Konkurs Języka Angielskiego

do finału awansowali:

Patryk Michalik (VI b)
Michał Kulig (VI b)

Laureat: Patryk Michalik (VI b)

  • Kuratoryjny Konkurs Przyrodniczy

Finaliści: Martyna Poreda (V a), Antoni Kucharski (VI b), Michał Kulig (VI b)

  •  XI edycja konkursu “Święty Jan Paweł II – nasz papież”

Laureat: Kacper Derejski (I a)

Wyróżnienia: Rita Bujalska i Helena Perek (IV a), Filip Derejski i Natalia Wiecheta (V a), Tomasz Kulis (V c),  Kinga Stańda (VI a)

  • XV Krakowski Turniej Halowej Piłki Nożnej dla Niepublicznych Szkół Podstawowych

V miejsce reprezentacji szkoły

Najlepszy bramkarz turnieju: Ryszard Żmija (VI b)

  • Szkolny Konkurs Recytatorski „Podróże, podróże…”

I miejsce: Michalina Nikiel (II a)

II miejsce: Eliza Bąbol (III a)

III miejsce: Zuzanna Sępkowska (III b)

Wyróżnienia: Olga Majewska (III a), Wojciech Wielgus (I a),  Joanna Miernik (I b)

  • Konkurs recytatorski o tytuł Aktora Wszech Czasów

I miejsce: Rita Bujalska (IV a)

II miejsce: Natalia Werewka (IV b)

III miejsce: Lena Ebo (VI b)

  • X Krakowski Festiwal Piosenki Anglojęzycznej

III miejsce reprezentantów szkoły

  • Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego Olimpus

Laureaci: Patryk Michalik (VI a), Stanisław Rojek (V a)

  • SCRABBLE AUF DEUTSCH

I miejsce: Maksymilian Palarczyk, Łukasz Capiński (VI a)

  • Ogólnopolski Konkurs „Eko-Planeta”

Bardzo dobry wynik: Wojciech Zalewski (IV a), Milena Zięcina (VI a)

  • XXII Krakowski Turniej Wiedzy o Mitologii i Antyku – test wiedzy

V miejsce: Adam Zeller (VI a)

  • Międzyszkolny Konkurs Języka Francuskiego „Mes rencontres avec le français”

I miejsce: Rita Bujalska (IV b), Oliwia Raglewska (VI b)

III miejsce: Filip Adamus (IV b)

Wyróżnienia: Helena Schoen-Żmija (VI a), Paulina Rogala (V b)

  • Szkolny Konkurs Ortograficzny „O laur Mistrza Ortografii”

Laureat: Dominik Baran (V a)

  • X Wojewódzki Konkurs Ortograficzny „Kaktus”

Finaliści: Karolina Magda, Hanna Sajecka (III a)

Laureat: Olga Majewska (III a)

  • Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krakowie „Krakusek”

Finaliści: Maciej Majka (III a), Jan Łach (III b)

  •  Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych „Świetlik”

Laureaci: Jerzy Urban (V b), Tomasz Kulis (V c)

Wyróżnienia: Jan Krzanowski, Franciszek Traple, Wojciech Zalewski (IV a),  Jan Walczak (IV b), Łukasz Furmanek, Fryderyk Szandała (V b), Natalia Wiecheta (V a), Antoni Kucharski (VI b)

  • Krakowska Olimpiada Młodzieży

Zawody szachowe

I miejsce drużyny dziewcząt: Helena Kucharska, Hanna Sajecka (III a), Alessia Natoli (I a)

  • Alfik Humanistyczny

II lokata: Hanna Sajecka, Hanna Stycuła, Zofia Stycuła, Olga Majewska, Helena Kucharska (III a), Jan Łach (III b), Rita Bujalska (IV a),

III lokata: Łukasz Grzyb, Barbara Ogrodnik (III b), Maksymilan Osmenda, Franciszek Traple (IV a), Natalia Werewka (IV b), Maksymilian Palarczyk (VI a)

  • Kangur matematyczny

Wyróżnienia:  Grzyb Łukasz (III b), Kucharska Helena (III a), Krzanowski Jan, Traple Franciszek (IV a), Kulis Tomasz (V c), Urban Jerzy,  Bieron Tymon (V b), Capiński Łukasz, Zeller Adam (VI a), Wójcik Mateusz, Kucharski Antoni (VI b)

  • XIII Krakowski Konkurs Recytatorski

Wyróżnienie: Michalina Nikiel (II a)

  • Konkurs plastyczny Projekt pocztówki inspirowanej podróżami Sienkiewicza do Afryki i Ameryki

Wyróżnienie: Mateusz Krzyształowski (IV b)

  • Międzyszkolne Zawody Szkół Niepublicznych o Puchar “Inspiracji” w Turnieju Koszykówki

II miejsce reprezentacji szkoły

  • Szkolny Konkurs Literacki „Moja pierwsza książka”

Laureat: Rita Bujalska (IV a)

  • Szkolne Zawody Narciarskie

Zwycięzcy klas I-II: Zuzanna Marzec (I b), Konstanty Jutrzenka-Trzebiatowski (I b).

Zwycięzcy w kategorii klas III-IV Olga Kucharska (III a) i Wojciech Zalewski (IV a).

Wśród klas V-VI: Sonia Zawadzka i Szymon Uzar (V b)

  • Konkurs wiedzy „Cudowny świat baśni”

Wyróżnienie: Kacper Derejski (I a)

  •  XVIII Zawody Sportowe Krakowskich Niepublicznych Szkół Podstawowych i Gimnazjów w kategorii narciarstwo alpejskie

I miejsce: Jan Walczak (IV b)

II miejsce: Tomasz Zatorski (IV b)

  • Zawody III edycji Ligi Szkół Krakowskich

I miejsce: Tomasz Zatorski (IV b)

  • Zawody Lekkoatletyczne o puchar Inspiracji

Natan Lis (II a): złoto na 60m

Maciej Majka (III a): srebro w skoku, brąz na 60m

Ignacy Kucharski (II b): złoto w skoku

Tomasz Zatorski (IV b): złoto na 60m, srebro w skoku

Zuzanna Gajda (IV a): złoto w skoku, srebro na 60m

Julia Huczek (IV b): srebro na 400m

Maksymilian Palarczyk (VI a): złoto na 60m, złoto w skoku

Ryszard Żmija (VI b): srebro w skoku

Mateusz Szmuksta (VI a): brąz na 400m

Maksymilian Palarczyk/Ryszard Żmija/ Kamil Solecki/Mateusz Szmuksta: złoto w sztafecie 4×100 m

TSSP im. Piotra Michałowskiego

ul. Piotra Michałowskiego 10
31-126 Kraków
Zobacz numer telefonu
e-mail:
zarzad@tssp.krakow.pl
szkolapodstawowa@tssp.krakow.pl
gimnazjum@tssp.krakow.pl
liceum@tssp.krakow.pl

Numer konta bankowego
Krakowski Bank Spółdzielczy
33 85910007 0021 0053 1807 0001
    
Inspektor Ochrony Danych Osobowych: Julia Szablowska
ochronadanych@tssp.krakow.pl

Galeria