Liceum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego TSSP | TSSP – "Towarzystwo Społecznej Szkoły Podstawowej" | Kraków

TSSP im. Piotra Michałowskiego

Liceum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego TSSP

16 Wrz 2015 · admin

Liceum 1

Liceum Ogólnokształcące z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego TSSP to szkoła, która powstała jako kolejna placówka powołana przez Towarzystwo Społecznej Szkoły Podstawowej. Założona 25 lat temu Szkoła Podstawowa i powstałe w wyniku reformy Gimnazjum im. Piotra Michałowskiego to szkoły doskonale znane na rynku edukacji niepublicznej.

Liceum swoją siedzibę ma przy ul. Michałowskiego.

Proponujemy naszym przyszłym uczniom naukę w małych klasach, prowadzonych przez doskonałą kadrę nauczycielską. Podobnie jak w szkole podstawowej i gimnazjum kładziemy nacisk na bardzo dobre przygotowanie absolwentów do egzaminów kończących naukę oraz do życia we współczesnym świecie. Bardzo ważne jest nauczanie języka angielskiego prowadzone wyłącznie na poziomie rozszerzonym; w oddziale dwujęzycznym nauka dwóch przedmiotów odbywa się w języku angielskim.

Każdy uczeń będzie mógł wybrać rozszerzenie takiego przedmiotu, jaki wybierze do zdawania na egzaminie maturalnym. Każdy uczeń będzie do matury doskonale przygotowany.

Proponujemy ciekawe wyjazdy językowe do Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji i Hiszpanii; zajęcia prowadzone przez doświadczonych nauczycieli oraz nauczycieli
akademickich, edukację rzetelną i ciekawą.

Gwarantujemy wspieranie zdolności naszych uczniów i działania kształtujące tolerancyjnych, wykształconych i otwartych na świat młodych ludzi.

Zapraszamy na rozmowy rekrutacyjne.

TSSP im. Piotra Michałowskiego