ŻYCZENIA NOWOROCZNE Z BABYNIO | Szkoła Podstawowa im. Piotra Michałowskiego | Kraków

Szkoła Podstawowa im. Piotra Michałowskiego w Krakowie

ŻYCZENIA NOWOROCZNE Z BABYNIO

2 Sty 2014 · admin

Po przerwie świątecznej na uczniów klas piątych uczących się języka niemieckiego czekała w szkole niespodzianka: każdy z nich otrzymał kartkę świąteczną z Rosji z życzeniami w języku niemieckim. Kartki napisali uczniowie ze szkoły w Babybino w Rosji, którzy od początku grudnia są naszymi partnerami w projekcie “Das Bild der Anderen”. Jest to międzynarodowy projekt Instytutu Goethego dla młodzieży uczącej się języka niemieckiego i polega na wymianie e-maili z rówieśnikami z innego kraju. Cała korespondencja odbywa się w języku niemieckim i dotyczy między innymi rodziny, zainteresowań, kraju i miasta, w których mieszkamy, szkoły oraz systemu szkolnictwa i wielu innych tematów. Oczywiście my także wysłaliśmy do szkoły rosyjskiej kartki z życzeniami świątecznymi – ciekawe czy sprawią naszym rosyjskim kolegom taką samą radość?