Z ZIEMI POLSKIEJ | Szkoła Podstawowa im. Piotra Michałowskiego | Kraków

Szkoła Podstawowa im. Piotra Michałowskiego w Krakowie

Kategorie

Archiwum aktualności

Z ZIEMI POLSKIEJ

9 Maj 2011 · admin

W dniach 9-13 maja uczniowie naszej szkoły, pod opieką p.Moniki Sowy i p.Anny Kidy, gościli w Domodossoli u włoskich przyjaciół ze szkoły Fratelli Cassetti. Atrakcje towarzyszyły nam już od pierwszego dnia, kiedy to zaproszono nas na uroczysta kolację z uczniami, rodzicami, nauczycielami oraz władzami miasta Domodossola. Mogliśmy tam zasmakować regionalnych potraw takich jak polenta oraz ogromnego wyboru przepysznych wypieków. Następny dzień uczniowie spędzili w towarzystwie włoskich kolegów na zajęciach sportowych, plastycznych oraz konkursach dotyczących unii europejskiej.

Kolejny punktem programu była wizyta w basenach termalnych, gdzie całe popołudnie upłynęło nam na zabawach i odpoczynku w malowniczej alpejskiej scenerii. Mieliśmy też okazję podziwiać jedna z największych turystycznych atrakcji regionu – kompleks wysp Boromeo położonych na jeziorze Maggiore. Zachwyciły nas egzotyczne ogrody oraz przepyszne rezydencje należące do właścicieli wysp. Nie zabrakło tez wyczynów turystycznych. Jednym z nich była wspinaczka na gorę, z której można było podziwiać panoramę Domodossoli położonej w dolinie otoczonej szczytami Alp.

Czas minął niepostrzeżenie kończąc nasza włoską przygodę dyskoteką oraz uroczystą kolacją w gościnnej szkole. Trudno było rozstać się z nowymi przyjaciółmi, ich rodzicami i nauczycielami, którzy, przez cały czas obdarzali nas niezwykłą życzliwością. Ale to dopiero początek. Na pewno jeszcze się spotkamy:)

 

Szkoła Podstawowa z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego TSSP

ul. Piotra Michałowskiego 10
31-126 Kraków
Zobacz numer telefonu
e-mail:
szkolapodstawowa@tssp.krakow.pl
gimnazjum@tssp.krakow.pl
liceum@tssp.krakow.pl
zarzad@tssp.krakow.pl

Numer konta bankowego
Krakowski Bank Spółdzielczy
33 85910007 0021 0053 1807 0001
    
Inspektor Ochrony Danych Osobowych: Julia Szablowska
ochronadanych@tssp.krakow.pl

Galeria