Wycieczka do Brukseli i Paryża | Szkoła Podstawowa z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego | Kraków

Wycieczka do Brukseli i Paryża

Uczniowie wszystkich szkół Michałowskiego odwiedzili dwie stolice europejskie – Brukselę i Paryż.
W piątek 7 czerwca z lotniska w Balicach wyruszyli do Belgii.
Podczas wieczornego spaceru malowniczymi uliczkami Brukseli podziwiali Grand Place, Manneken Pis, Pasaż Świętego Huberta, kosztowali przepysznych lodów i gofrów belgijskich.
W sobotni poranek TGV Thalys zawiózł ich do Paryża. Zwiedzanie zaczęli na wzgórzu Montmartre – Bazylika Sacre Coeur, Place du Tertre- plac artystów, Moulin Rouge, Opera Grenier i Louvre- zachwyciły nawet najbardziej wybrednych podróżników.
Dama Paryża- wieża Eiffla urzekła ich wysokością i gracją, ale nie oparli się też urokowi Dzielnicy Łacińskiej z Sorboną, Parkiem Luksemburskim, Panteonem, kościołem Świętej Genowefy- patronki Paryża. Zwiedzanie zakończyli przy katedrze Notre Dame, która mimo pożaru nawet z odległości ogrodzenia za które nie można wejść, wygląda imponującą.
Niedziela nie była bynajmniej dniem odpoczynku- Atomium i Park Miniatur stały się celem niedzielnego przedpołudnia, zaś pałac i ogrody królewskie niedzielnego popołudnia.
Ostatni dzień zwiedzania- poniedziałek- dał im trochę wytchnienia- podziwiali zabytki Brukseli z autobusu Hop on, Hop Off , robili zdjęcia, kupowali pamiątki i … planowali miejsce wycieczki i zabytki do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym.

Autorzy informacji: Dorota Majewska, Piotr Cieciura