Wycieczka do Borku 20 – 21 maja

Pierwszoklasiści wrócili ze swojej pierwszej dwudniowej wyprawy! Dla wielu z nich była to pierwsza noc bez rodziców. Wszyscy okazali się bardzo dzielni! Spędzili ten czas w Centrum Aktywnego Wypoczynku Borku koło Bochni. Pierwszego dnia pogoda pozwoliła im w pełni skorzystać z atrakcji ośrodka. Dzieci wzięły udział w warsztatach „Tajemnice świata przyrody” oraz w „Wędrówce solnym szlakiem” . Dziewczynki i chłopcy z wielkim zapałem łapali owady na łące, obserwowali hodowlę patyczaków, samodzielnie tworzyli patyczaki-giganty z szarego papieru, a także odbijali tropy leśnych zwierząt w masie solnej.

Na niezwykłym placu zabaw wszyscy mieli okazję pobiegać po drewnianych budowlach, na chwilę zamienić się w dawnych górników i w kasku na głowie wejść do kopalnianych tuneli, a także wysłuchać pięknych górniczych legend. Przygotowaniom do snu towarzyszył fantastyczny koncert żab mieszkających w pobliskim stawie. Robiło to niezwykłe wrażenie! Kolejnego dnia dzieci wzięły udział w „Potyczkach sportowych” i wspólnym śpiewaniu. Mimo tęsknoty za rodzicami wszyscy miło będą wspominać ten czas.

Autorka informacji: Barbara Szczawińska