WRZEŚNIOWA ŚWIETLICA | Szkoła Podstawowa im. Piotra Michałowskiego | Kraków

Szkoła Podstawowa im. Piotra Michałowskiego w Krakowie

Kategorie

Archiwum aktualności

WRZEŚNIOWA ŚWIETLICA

1 Wrz 2013 · admin

Hej, hej! Dzieci z klas 1-3 witają się po dobrze spędzonych wakacjach! Pozdrawiamy z naszej odnowionej, pięknie pomalowanej świetlicy i zdajemy relację z tego, co się u nas już wydarzyło!

We wrześniu poznaliśmy nowych kolegów i koleżanki z klas pierwszych, których serdecznie przyjęliśmy i zaprosiliśmy do wspólnych zabaw. Przypomnieliśmy też sobie nasz świetlicowy regulamin i zasady, jakie nas obowiązują.

Żyjąc jeszcze ciągle wspomnieniem wakacyjnych dni, chętnie wzięliśmy udział w pierwszym świetlicowym konkursie pt. Kartka z wakacji i wymalowaliśmy piękne pejzaże z miejsc, które odwiedziliśmy. Wystawa naszych prac jest ciągle eksponowana, a nagrodami za talent, włożony trud i wysiłek artystyczny mogli się tym razem cieszyć: Wiktor Ziółko i Tymon Kołodziej – I miejsce, Martyna Poreda – II miejsce, Natalka Werewka i Sonia Zawadzka – III miejsce oraz: Julia Rycerz, Paulina Rogala, Zosia Jutrzenka – Trzebiatowska i Dominik Baran – wyróżnienia. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy a wszystkich już zapraszamy do udziału w kolejnym konkursie!

 

Ciepłe wrześniowe popołudnia spędzaliśmy na naszym szkolnym podwórku. Tam pod czujnym okiem pań oddawaliśmy się naszym ulubionym grom i zabawom. Wychodząc zaś naprzeciw zbliżającej się jesieni, postanowiliśmy wyczarować z papieru kolorowe grzyby, liście i kasztany. Wykleiliśmy też sowy i przygotowaliśmy jesienne witraże. Własnoręcznie wykonaliśmy także prawdziwie jesienną biżuterię: ostatnim krzykiem mody stały się korale i bransoletki z jarzębiny! Ochoczo przystąpiliśmy również do corocznych warsztatów origami: pierwszymi efektami naszych zagięć papieru są kolorowe żurawie oraz sowy.

Poza tym, zacięcie walczymy ze sobą w szachy i piłkarzyki, relaksujemy się w sali ciszy lub bawimy w naszej ulubionej sali “namiotowej”. Ostatnio z lubością oddajemy się też ćwiczeniom w giętkości, grając w twistera.

 

 

Szkoła Podstawowa z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego TSSP

ul. Piotra Michałowskiego 10
31-126 Kraków
Zobacz numer telefonu
e-mail:
szkolapodstawowa@tssp.krakow.pl
gimnazjum@tssp.krakow.pl
liceum@tssp.krakow.pl
zarzad@tssp.krakow.pl

Numer konta bankowego
Krakowski Bank Spółdzielczy
33 85910007 0021 0053 1807 0001
    
Inspektor Ochrony Danych Osobowych: Julia Szablowska
ochronadanych@tssp.krakow.pl

Galeria