Wrzesień w świetlicy szkolnej klas IV-VII | Szkoła Podstawowa im. Piotra Michałowskiego | Kraków

Szkoła Podstawowa z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego

Wrzesień w świetlicy szkolnej klas IV-VII

Wrzesień to tradycyjny miesiąc rozpoczynający rok szkolny. W tym roku po kilkunastu latach przerwy związanej z reformami oświaty na świetlicę wróciły klasy siódme. W przyszłym roku powitamy klasy ósme.

We wrześniu korzystaliśmy z uroków kończącego się lata, dzięki któremu mogliśmy przebywać na boisku szkolnym i cieszyć się ciepłem promieni słonecznych. Wrzesień, to również początek jesieni i nostalgii z nią związanej. Świetlica przygotowała dekoracje okolicznościowe z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Przywitała również uczniów we własnych progach. Tradycyjnie pojawiło się kalendarium z najważniejszymi wrześniowymi wydarzeniami. Przypomnieliśmy również zasady pracy na naszej świetlicy. Jeśli nie przebywaliśmy na boisku, zajmowaliśmy się odrabianiem lekcji, malowaniem, tworzeniem i cieszyliśmy się własnym towarzystwem. Z okazji Dnia Chłopaka znów pojawiła się skrzynka pocztowa i zostały rozdane listy. Pomogliśmy również w przygotowaniach do pierwszej tury wyborów do Samorządu Szkolnego.

Autor informacji: Cezary Hobgarski