WOMAI BADAJ – ODKRYWAJ – DOSKONAL – BAW | Szkoła Podstawowa z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego | Kraków

WOMAI BADAJ – ODKRYWAJ – DOSKONAL – BAW

Zanurz się w magicznym świecie nauki, zmysłów i iluzji, który tylko zdaje się być nierealnym. Czy uda Ci się odkryć jak działa? – Tak zachęca do odwiedzin nowopowstałe w Krakowie miejsce, czyli Centrum Edukacji Sensorycznej i Wrażeń, gdzie wybrali się uczniowie klas 7 i 8.
Centrum składa się z dwóch części, pierwsza, to „W stronę ciemności”, gdzie przewodnikiem po salach z całkowitych ciemnościach jest osoba niewidoma. Dzięki zmysłom – dotykowi, węchowi i słuchowi próbujemy się odnaleźć w nowych realiach, w których musimy sobie poradzić inaczej niż na co dzień.
Druga strefa to „W stronę światła”, gdzie dowiadujemy się, że dźwięki mogą mieć swój niepowtarzalny kształt i kolor, a także, jak zbudować jezioro z piasku, że można oderwać swoje ciało od własnego cienia, a przy pomocy wydałaby się zwykłych okularów odwrócić świat do góry nogami.
Na koniec naszej wizyty zobaczyliśmy bardzo interesujący i widowiskowy pokaz doświadczeń fizyczno-chemicznych, po czym pełni wrażeń wróciliśmy do codziennych szkolnych realiów 😉
WOMAI to niesamowite miejsce, gdzie oprócz zdobywania wiedzy, będziemy się również dobrze bawić

Autorka informacji: Anna Gumienna