Wakacje – "Ziołowe Podlasie" | Szkoła Podstawowa z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego | Kraków

Szkoła Podstawowa z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego TSSP

Wakacje – “Ziołowe Podlasie”

„Ziołowy Zakątek” – to miejsce naszego drugiego obozu przyrodniczego, w czasie którego zdobywaliśmy praktyczną wiedzę na temat ziół i ziołolecznictwa. Mieszkaliśmy we wsi Koryciny, która znajduje się w południowej części województwa podlaskiego, niedaleko rzeki Bug.
W czasie naszego pobytu w gospodarstwie agroturystycznym codziennie mieliśmy do czynienia z przyrodą dziką i oswojoną, i codziennie uczyliśmy się czegoś nowego o ziołach. Na początku przeszliśmy przez Podlaski Ogród Ziołowy, w którym zebraliśmy rośliny do zielnika. To urocze miejsce przywitało nas różnorodnością roślin, bogactwem kwiatów i mnóstwem owadów. W czasie zajęć w pracowni zielarskiej wykonywaliśmy różne mieszanki ziołowo-kwiatowo-owocowe według przepisów lub własnych pomysłów. Każdy z obozowiczów zrobił własną mieszankę herbacianą, przyprawową i zapachową. W innej pracowni nauczyliśmy się, jak zrobić mydło domowym sposobem, oczywiście z kwiatowo-owocowymi dodatkami i z przeznaczeniem prozdrowotnym. Zwiedziliśmy gospodarstwo wiejskie z zagrodami zwierząt, firmę Dary Natury, w której zobaczyliśmy, jak powstają ekologiczne produkty na bazie ziół i owoców, m.in. tłoczenie olejów z nasion na zimno.
Zwiedziliśmy okoliczne małe miejscowości – w Ciechanowcu byliśmy w Muzeum Rolnictwa, gdzie poznaliśmy historię udomowienia zwierząt gospodarskich i zobaczyliśmy skansen. W Mielniku zobaczyliśmy kopalnię kredy i przeszliśmy przez urokliwy rezerwat przyrody „Uszeście”, odwiedziliśmy Św. Górę Grabarkę oraz zobaczyliśmy miasto Siemiatycze, gdzie zjedliśmy pyszne lody.
„Ziołowy Zakątek”, to bardzo urokliwe i wyjątkowe miejsce na Podlasiu, każdy, kto lubi odpoczynek na łonie przyrody i chciałby zobaczyć prawdziwą polską wieś z tradycjami, to bez wahania może tu przyjeżdżać.

Autorka informacji: Anna Gumienna

Szkoła Podstawowa z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego TSSP

ul. Piotra Michałowskiego 10
31-126 Kraków
Zobacz numer telefonu
e-mail:
szkolapodstawowa@tssp.krakow.pl
liceum@tssp.krakow.pl
zarzad@tssp.krakow.pl

Numer konta bankowego
Krakowski Bank Spółdzielczy
33 85910007 0021 0053 1807 0001
    
Inspektor Ochrony Danych Osobowych: Julia Szablowska
ochronadanych@tssp.krakow.pl

Galeria