"W PRACOWNI ARTYSTY" – FINAŁ | Szkoła Podstawowa z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego | Kraków

Szkoła Podstawowa im. Piotra Michałowskiego w Krakowie

Kategorie

Archiwum aktualności

“W PRACOWNI ARTYSTY” – FINAŁ

21 Lis 2013 · admin

Zakończyliśmy projekt “W pracowni artysty”. Przypominamy, że w tym roku nasi uczniowie poznawali twórczość Józefa Mehoffera. W finale konkursu wzięły udział trzyosobowe reprezentacje klas. Każda, “drużyna” miała zaprojektowane i namalowane przez siebie koszulki związane tematycznie z projektem. Wszyscy pięknie się prezentowali.

Uczniowie odpowiadali na pytania związane z twórczością Mehoffera, odgadywali obrazy artysty lub dla utrudnienia ich fragmenty. Wszystkie klasy bardzo ambitnie walczyły o zwycięstwo, ostatecznie zwyciężyła klasa 4b. Była to wyjątkowa lekcja o sztuce i kulturze polskiej. Po finale rozdano wiele dyplomów, za najlepsze prace konkursowe wykonane w ramach projektu. Uczniowie otrzymali nagrody za najlepsze fotografie pt. “Pożegnanie lata”, za najpiękniejsze obrazy na płótnie pt. “Dziwny Ogród”, za najciekawsze okładki do książki. Nagrodzono również najlepsze plakaty z okazji Święta Niepodległości. Klasa 4b,która zwyciężyła w konkursie wiedzy o Józefie Mehofferze otrzyma nagrodę w postaci wspólnego wyjścia do kina.

Gratulujemy wszystkim, którzy aktywnie wzięli udział w tym projekcie. Już dziś zapowiadamy, że artystą, którego życie i twórczość pragniemy zgłębiać przyszłym roku będzie Piotr Michałowski, w 25 rocznicę istnienia naszej szkoły.

 

Szkoła Podstawowa z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego TSSP

ul. Piotra Michałowskiego 10
31-126 Kraków
Zobacz numer telefonu
e-mail:
szkolapodstawowa@tssp.krakow.pl
liceum@tssp.krakow.pl
zarzad@tssp.krakow.pl

Numer konta bankowego
Krakowski Bank Spółdzielczy
33 85910007 0021 0053 1807 0001
    
Inspektor Ochrony Danych Osobowych: Julia Szablowska
ochronadanych@tssp.krakow.pl

Galeria