W KRÓLESTWIE ROŚLIN | Szkoła Podstawowa im. Piotra Michałowskiego | Kraków

Szkoła Podstawowa im. Piotra Michałowskiego w Krakowie

Kategorie

Archiwum aktualności

W KRÓLESTWIE ROŚLIN

10 Maj 2014 · admin

Jest takie miejsce w centrum Krakowa, gdzie znajdziemy rośliny z najróżniejszych zakątków świata – to Ogród Botaniczny, a istnieje on już 231 lat. W sobotę piękna pogoda nam dopisała, więc mogliśmy cieszyć się w pełni urokiem tego miejsca. Nasze zajęcia zaczęliśmy od poznania roślin klimatu gorącego i śródziemnomorskiego, które znajdziemy w szklarni “Victoria”, m. in. filodendrony, palmy, paprotniki, różne gatunki pnączy, a także drzewa i krzewy cytrusowe, kasztan jadalny, oliwka, rozmaryn, lawenda.

Następnie alejkami i ścieżkami przeszliśmy przez ogród do drugiej szklarni, poznając inne rośliny, które są podzielone na tematyczne kategorie: klony palmowe, rośliny lecznicze użytkowe, lilaki, magnolie, a także różne gatunki roślin tworzące wybrane zbiorowiska roślinne występujące w przyrodzie, jak alpinarium, rośliny terenów podmokłych i rośliny wodne, skalniaki i ogród japoński.

Pierwsza część zajęć była już za nami, a drugiej uczniowie – podzieleni na grupy – samodzielnie musieli odnaleźć różne miejsca w ogrodzie i spisać konkretne rośliny korzystając z planu ogrodu, a także z kompasu.

Ogród jest miejscem zamieszkania nie tylko dla roślin, zobaczyliśmy tu również wiele gatunków zwierząt – zwłaszcza ptaków, owadów i dwie odmiany barwne wiewiórek: czarną i rudą.

 

Szkoła Podstawowa z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego TSSP

ul. Piotra Michałowskiego 10
31-126 Kraków
Zobacz numer telefonu
e-mail:
szkolapodstawowa@tssp.krakow.pl
gimnazjum@tssp.krakow.pl
liceum@tssp.krakow.pl
zarzad@tssp.krakow.pl

Numer konta bankowego
Krakowski Bank Spółdzielczy
33 85910007 0021 0053 1807 0001
    
Inspektor Ochrony Danych Osobowych: Julia Szablowska
ochronadanych@tssp.krakow.pl

Galeria