TROCHĘ KULTURY… FRANCJI | Szkoła Podstawowa im. Piotra Michałowskiego | Kraków

Szkoła Podstawowa im. Piotra Michałowskiego w Krakowie

Kategorie

Archiwum aktualności

TROCHĘ KULTURY… FRANCJI

11 Cze 2013 · admin

Uczniowie klasy czwartej, piątej i szóstej uczestniczyli w warsztatach z kultury i cywilizacji Francji zorganizowanych specjalnie dla nich przez Wyższą Szkołę Europejską, przygotowanych i prowadzonych przez panią Elżbietę Repeć.
Warsztaty rozpoczęły się quizem wiedzy o Francji i krajach francuskojęzycznych. Skąd pochodzi camember a skąd naleśniki? jakie zwierzę jest symbolem Francji i czemu nie są to żaby ani ślimaki? kim jest Marianne? dlaczego flaga Francji jest trójkolorowa?- to niektóre pytania quizowe.
Praca z mapą Francji, zaznaczanie rzek, miast, masywów górskich nie była łatwym zadaniem ale uczniowie poradzili z nim sobie bardzo dobrze i otrzymali nagrody-ulubione przez wszystkich CARAMBARY (cukierki-krówki) i smycze.
Prezentacja znanych postaci Francji (Wercyngetoryks, Joanna D’Arc, Napoleon, Molier, Hugo, Ludwik XIV, Edith Piaf, Coco Chanel i inni) była pomocą przed kolejnym zadaniem- dopasowaniem autora do dzieła, życiorysu, opisu. I znów uczniowie rozwiązali zadania błyskawicznie i tylko z niewielkimi pomyłkami.
Dziękujemy pani Eli za przybliżenie nam kultury Francji. Z przyjemnością w przyszłym roku znów udamy się do WSE na kolejne ciekawe warsztaty.

 

Szkoła Podstawowa z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego TSSP

ul. Piotra Michałowskiego 10
31-126 Kraków
Zobacz numer telefonu
e-mail:
szkolapodstawowa@tssp.krakow.pl
gimnazjum@tssp.krakow.pl
liceum@tssp.krakow.pl
zarzad@tssp.krakow.pl

Numer konta bankowego
Krakowski Bank Spółdzielczy
33 85910007 0021 0053 1807 0001
    
Inspektor Ochrony Danych Osobowych: Julia Szablowska
ochronadanych@tssp.krakow.pl

Galeria