Tajemnice Lassego i Mai – spotkanie z Martinem Widmarkiem | Szkoła Podstawowa im. Piotra Michałowskiego | Kraków

Szkoła Podstawowa z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego

Tajemnice Lassego i Mai – spotkanie z Martinem Widmarkiem

26 października uczniowie klas II–III wzięli udział w niezwykłym wydarzeniu zorganizowanym przez Uniwersytet Pedagogiczny. Kraków odwiedził Martin Widmark, szwedzki autor bardzo dobrze znany nam z detektywistycznej serii o Lassem i Mai oraz o Nelly Rapp. Spotkanie poprowadziła pani Barbara Gawryluk, która przetłumaczyła książki autora dla polskich czytelników. Pan Widmark zdradził kilka tajemnic ze swego warsztatu pisarskiego, opowiedział nam również zabawne historie z czasów, gdy był jeszcze dzieckiem. Wiemy już dlaczego młodzi detektywi noszą właśnie takie imiona oraz czy naprawdę istnieje miasteczko Valleby . Z niecierpliwością czekamy na kolejne książki!

Autorka informacji: Beata Rychlicka – Skórka