Szaleni Naukowcy gośćmi w Szkole Podstawowej | Szkoła Podstawowa z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego | Kraków

Szkoła Podstawowa im. Piotra Michałowskiego TSSP

Szaleni Naukowcy gośćmi w Szkole Podstawowej

15.03 gośćmi naszej szkoły byli Szaleni Naukowcy z załogi Pana Korka, którzy przeprowadzili dla klas 4-6 odlotowy wykład o powietrzu.
Dzieciaki poznały sposób na powiększenie słodkich pianek, dowiedziały się jak fachowo określić “pączki z dziurką”, kiedy przydaje się znajomość prawa Newtona oraz że człowieka podobnie jak parówki, można zapakować próżniowo.
Większość eksperymentów przeprowadzali uczniowie, a innowacyjny sposób nauki przez zabawę przypadł do gustu wszystkim uczestnikom.

Autor informacji: Marcin Mucha