SPOTKANIE Z ILUSTRATOREM | Szkoła Podstawowa im. Piotra Michałowskiego | Kraków

Szkoła Podstawowa im. Piotra Michałowskiego w Krakowie

Kategorie

Archiwum aktualności

SPOTKANIE Z ILUSTRATOREM

13 Cze 2013 · admin

W połowie czerwca uczniowie klas 1-3 witali w naszej szkole wspaniałego gościa – ilustratorkę książek dla dzieci – Małgorzatę Flis.
Pani Małgosia opowiadała dzieciom o swojej pracy, o sposobach przygotowania ilustracji i okładek do książek. Rozmawiając z dziećmi o ulubionych bohaterach z literatury, rysowała przepiękne ilustracje: smoka, świstaka i bazyliszka. Uczniowie dowiedzieli się też o warsztacie Pani Małgosi, o wybranych technikach plastycznych i o tym, w jaki sposób komputer pomaga w tworzeniu ilustracji.
Po bardzo ciekawym wprowadzeniu niecodzienny gość zaproponował dzieciom przygotowanie okładki do wybranej przez dzieci książeczki. Nie trzeba było wcale namawiać; zainspirowane dzieci z wielką ochotą przystąpiły do pracy. I tak powstały ciekawe projekty okładek przeróżnych książek, wykonane przez naszych uczniów. Na koniec spotkania Pani Małgorzata pochwaliła wszystkie prace, zwracając uwagę na niektóre – jej zdaniem – najciekawsze. Wśród nich znalazły się rysunki z okładek Dominika Barana, Karola Kowalskiego, Martynki Poredy, Soni i Milenki Zięciny, Kuby Poredy i innych uczniów naszej szkoły.
Po spotkaniu dzieci otoczyły wianuszkiem swojego gościa i prosiły o autografy. A Pani Małgosia, gawędząc z każdym dzieckiem, robiła wpisy i ciekawe ilustracje wszystkim chętnym. Miejmy nadzieję, że takie spotkanie zachęci naszych uczniów do czytania i oglądania lietratury dla dzieci. A piękne rysunki – zarówno dzieci jak i malarki -Małgorzaty Flis – wykonane podczas spotkania można jeszcze oglądać do końca tego roku na korytarzu klas 1-3.
Zapraszamy!

 

Szkoła Podstawowa z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego TSSP

ul. Piotra Michałowskiego 10
31-126 Kraków
Zobacz numer telefonu
e-mail:
szkolapodstawowa@tssp.krakow.pl
gimnazjum@tssp.krakow.pl
liceum@tssp.krakow.pl
zarzad@tssp.krakow.pl

Numer konta bankowego
Krakowski Bank Spółdzielczy
33 85910007 0021 0053 1807 0001
    
Inspektor Ochrony Danych Osobowych: Julia Szablowska
ochronadanych@tssp.krakow.pl

Galeria