Spotkanie autorskie z Pawłem Beręsewiczem | Szkoła Podstawowa im. Piotra Michałowskiego | Kraków

Szkoła Podstawowa im. Piotra Michałowskiego TSSP

Spotkanie autorskie z Pawłem Beręsewiczem

8 czerwca najmłodsi uczniowie zostali zaproszeni na rozmowę o literaturze z panem Pawłem Beręsewiczem, autorem książek, które znalazły się na Złotej Liście Fundacji ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom.

Spotkanie odbyło się w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej przy ul. Rajskiej.

Przy “herbatce”, w postawie godnej krytyków literackich – z nogą na nodze i mikrofonem w ręce – Ada, Maciek i Janek przybliżali kolegom kolejne książki autora. Były historie zabawne lub mrożące krew w żyłach opisane w książce Wielka wyprawa Ciumków. Były śmieszne przygody Maćka i jego przodków z Pocztu psujów polskich. Były wreszcie opowieści bardzo poważne, o dylematach dzieci w czasie II wojny światowej, zaczerpnięte z książki pt. Czy wojna jest dla dziewczyn?

Autor zapytany o to, którą z książek ceni najbardziej, odpowiedział, że wszystkie książki, które napisał to jego “dzieci”. Żadnej więc nie wyróżnia, bo przecież wszystkie swoje dzieci kocha się tak samo mocno.

Po spotkaniu jak zwykle młodzi czytelnicy ustawili się w kolejce po upragniony autograf.

Autorka informacji: Barbara Szczawińska