SOLILANDIA | Szkoła Podstawowa im. Piotra Michałowskiego | Kraków

Szkoła Podstawowa im. Piotra Michałowskiego w Krakowie

Kategorie

Archiwum aktualności

SOLILANDIA

23 Kwi 2014 · admin

23 kwietnia pojechaliśmy do kopalni soli w Wieliczce. Oglądaliśmy tam różne komory i korytarze. Byliśmy 125 metrów pod ziemią. Szliśmy za znakami, które zaprowadziły nas do skarbnika. Byliśmy w Solilandii, gdzie można wejść tylko za pozwoleniem tego strażnika kopalni. Poznaliśmy tam pewnego niegrzecznego soliludka. (Soliludki to takie krasnale, które różnią się tylko czapkami od zwykłych krasnali. Soliludki mają niebieskie czapki, a krasnale czerwone.)

Ten soliludek był niegrzeczny, bo założył pamiętnik i podkradał się do górników w czasie ich pracy. Wyjadał śniadania i wyrósł na ogromnego nie soliludka, ale soliluda. Pewnego dnia ludzie znaleźli pamiętnik soliludka i dowiedzieli się o Solilandii.

Podczas wycieczki widzieliśmy także jajka solinków. To smoki mieszkające w kopalni. Trzeba je karmić soliladkami, bo jeśli mały solinek nie będzie jadł soliladek, to zacznie zjadać turystów i przewodników, a potem zmieni się w solizaura. Soliladki to czekoladki, tylko z soli, a solizaur to wielki i groźny smok!

Wycieczka była bardzo udana!

 

Szkoła Podstawowa z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego TSSP

ul. Piotra Michałowskiego 10
31-126 Kraków
Zobacz numer telefonu
e-mail:
szkolapodstawowa@tssp.krakow.pl
gimnazjum@tssp.krakow.pl
liceum@tssp.krakow.pl
zarzad@tssp.krakow.pl

Numer konta bankowego
Krakowski Bank Spółdzielczy
33 85910007 0021 0053 1807 0001
    
Inspektor Ochrony Danych Osobowych: Julia Szablowska
ochronadanych@tssp.krakow.pl

Galeria