W projekcie Erasmus +

Nasza szkoła od dwóch lat uczestniczy w projekcie Erasmus +, którego głównym tematem jest „Moje miasto, od jego bogatej przeszłości do lepszej przyszłości (My city from the past to the future : for a better life. Ma ville de son passé riche à son futur meilleur). W ramach projektu uczniowie naszej szkoły biorą udział w wyjazdach do szkół partnerskich mieszczących się we Francji, w Niemczech, w Hiszpanii i w Portugalii. Nasze wizyty i organizowane podczas nich warsztaty i zajęcia koncentrują się wokół trzech najważniejszych tematów: 1) Dziedzictwo kulturowe reprezentowane przez bogatą architekturę 2) Nasze miasto i jego wysiłku nakierowane na dbanie o zdrowie i czystość środowiska 3) Odnawialne źródła energii Dotychczas odwiedziliśmy szkołę partnerską w Toul (Francja) oraz szkołę w La Zubia (Hiszpania). W maju planowana jest wizyta w Niemczech, w marcu 2023 roku wizyta w Portugalii. Zwiedzanie Toul, Metz, Granady i La Zubia przeplatało się z zajęciami, podczas których odkrywaliśmy zasoby naturalne Francji i Hiszpanii oraz sposoby dbania w obu krajach o odnawialne źródła energii. Każdy wyjazd to również wspaniała możliwość ćwiczenia języków, których uczymy się w naszej szkole i możliwość poznania kultury i cywilizacji tych krajów. Wszyscy nasi korespondenci przyjadą do Krakowa we wrześniu 2022 roku, aby podziwiać bogatą architekturę naszego miasta oraz zobaczyć jak Kraków radzi sobie ze smogiem i zanieczyszczeniem powietrza. Program Erasmus + stworzył naszym uczniom niezwykłe możliwości wyjazdów do szkół partnerskich, dzięki którym zawierają znajomości, mamy nadzieję, na całe lata.

Autorka informacji: Dorota Majewska