POZNAJ STANY ZJEDNOCZONE AMERYKI | Szkoła Podstawowa im. Piotra Michałowskiego | Kraków

Szkoła Podstawowa im. Piotra Michałowskiego w Krakowie

Kategorie

Archiwum aktualności

POZNAJ STANY ZJEDNOCZONE AMERYKI

27 Lut 2014 · admin

27 lutego na kolejnym spotkaniu z cyklu “Odkrywamy świat”, odwiedziliśmy Stany Zjednoczone Ameryki. A to za sprawą pani Dominiki Uzar, mamy Szymona z klasy 3b, która w bardzo ciekawy i przystępny sposób opowiedziała nam o jednym z tamtejszych stanów – Florydzie. Dowiedzieliśmy się, że leży ona w klimacie tropikalnym i że często przechodzą tam tornada, które porywają wszystko, co napotkają na swojej drodze. Na Florydzie znajduje się kilka parków narodowych, z których najsłynniejszy jest Park Everglades. Występują tam subtropikalne mokradła, czyli system wolno płynących rzek, m. in. rzeka Everglades, czyli “rzeka traw”. Ma ona aż 80 km szerokości! Żyją w niej m. in. aligatory, węże Boa, żółwie oraz żaby. W rzece św. Jana można natomiast spotkać manati, czyli krowę morską.

Floryda to bardzo ciekawe miejsce pełne wielu atrakcji, zachęcające do spędzenia tam np. wakacji. Dzięki fotografiom odwiedziliśmy tamtejszy Disneyworld, z jego chatką Puchatka, Myszką Miki i zamkiem Walta Disneya. Wędrowaliśmy przez szklany tunel (Seeworld), w którym można było podziwiać wiele najróżniejszych gatunków ryb, m. in. rekiny. Obejrzeliśmy też krótki film o orkach – to bardzo bystre i inteligentne stworzenia, które szybko uczą się tego, czego oczekuje od nich człowiek. Mogliśmy podziwiać kilka sztuczek w ich wykonaniu. Zobaczyliśmy także Legoland, a w nim zgromadzone wcale niemałe miniatury największych miast USA.

Na koniec mogliśmy dotknąć muszli i prawdziwych zębów rekina znalezionych przez Szymona na florydzkiej plaży. Otrzymaliśmy też słodkie niespodzianki.

Dziękujemy Pani za to ciekawe spotkanie i niezwykle barwną opowieść, której słuchaliśmy z żywym zainteresowaniem!

 

Szkoła Podstawowa z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego TSSP

ul. Piotra Michałowskiego 10
31-126 Kraków
Zobacz numer telefonu
e-mail:
szkolapodstawowa@tssp.krakow.pl
gimnazjum@tssp.krakow.pl
liceum@tssp.krakow.pl
zarzad@tssp.krakow.pl

Numer konta bankowego
Krakowski Bank Spółdzielczy
33 85910007 0021 0053 1807 0001
    
Inspektor Ochrony Danych Osobowych: Julia Szablowska
ochronadanych@tssp.krakow.pl

Galeria