POZNAJ CHILE | Szkoła Podstawowa im. Piotra Michałowskiego | Kraków

Szkoła Podstawowa im. Piotra Michałowskiego w Krakowie

Kategorie

Archiwum aktualności

POZNAJ CHILE

13 Mar 2014 · admin

13 marca gościliśmy w naszej świetlicy p. Ewę Koptę – Gonzalez oraz p. D’Angelo Gonzalez Alfonso, by w kolejnej odsłonie projektu “Odkrywamy świat” – bliżej poznać Chile, kraj położony w Ameryce Południowej.

Otrzymaliśmy garść podstawowych informacji na temat położenia i cech charakterystycznych dla tego regionu świata, poznaliśmy najciekawsze jego miejsca. Dowiedzieliśmy się, że ten odległy zakątek mieści w sobie wiele różnorodności i kontrastów. Północ jest sucha, dominują pustynie (z Pustynią Atakama na czele) i wulkany, w tym – Volcan Llaima, który ciągle jest aktywny i całkiem niedawno wybuchł. Powstała wskutek tej działalności – Dolina Śmierci, czyli dolina, w której wylała się lawa. Południe Chile jest natomiast zimne, znajduje się tam najprawdziwszy w świecie lodowiec, który zamieszkują pingwiny cesarskie. Poza tym, Chile to kraj wielu jezior i lasów oraz parków narodowych zamieszkanych m. in. przez pumy, lamy, flamingi oraz pudu – zwierzę nam nieznane, a przypominające wyglądem połączenie kozicy z jeleniem. Dowiedzieliśmy się także, że w Chile nadal można spotkać lud indiański – są to tzw. Mapuches, rdzenni mieszkańcy tej ziemi. Oprócz tego, w Chile są piękne plaże – wszak kraj ten leży nad oceanem. Są także i piękne góry z licznymi “ścieżkami śmierci”. Niestety, w kraju tym, z racji jego położenia, często występują trzęsienia ziemi.

Serdecznie dziękujemy naszym gościom za to, że zechcieli nas odwiedzić, poświęcić nam swój czas i pokazać nam Chile – piękny kraj pełen kontrastów i różnorodności!

 

Szkoła Podstawowa z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego TSSP

ul. Piotra Michałowskiego 10
31-126 Kraków
Zobacz numer telefonu
e-mail:
szkolapodstawowa@tssp.krakow.pl
gimnazjum@tssp.krakow.pl
liceum@tssp.krakow.pl
zarzad@tssp.krakow.pl

Numer konta bankowego
Krakowski Bank Spółdzielczy
33 85910007 0021 0053 1807 0001
    
Inspektor Ochrony Danych Osobowych: Julia Szablowska
ochronadanych@tssp.krakow.pl

Galeria